Welcome to LEPLA!

     Menu główne
 1. Strona główna
 2.1. O nas
 2.2. Partnerzy
 2.3. Szukaj
 2.4. Krótka wycieczka
 3. Doświadczenia
 4. Pliki do pobrania
 5. Polecane strony
 6.1. Opinie
 6.2. Publikuj wiadomość
 6.3. Poleć nas
 7.1. Twoje konto
 7.2. Prywatne komunikaty

     Logowanie
Pseudonim

Hasło


O nas


Nowatorskie idee dydaktyczne


System LEPLA oparty jest na następujących dwóch innowacyjnych ideach:

  1. Zajęcia laboratoryjne z fizyki oparte na niedrogich, podręcznych urządzeniach kontrolno-pomiarowych, czujnikach i przenośnych zestawach eksperymentalnych. Przeprowadzenie eksperymentu możliwe jest w różnych warunkach: w tradycyjnym stacjonarnym laboratorium lub poza uczelnią, w "latającym laboratorium" a nawet w domu ucznia.
  2. Interaktywne materiały dydaktyczne są udostępnione przez Internet. Każdy z indywidualnie opracowanych eksperymentów (moduł) jest przedstawiony z wykorzystaniem technik multimedialnych: grafiki, animacji, filmów MPEG i zawiera gotowe do pobrania i użycia programy i procedury kontrolne i obliczeniowe oraz zestawy przykładowych danych eksperymentalnych. Taki całościowy ("all in one") pakiet umożliwia indywidualnemu użytkownikowi przygotowanie, wykonanie i przeanalizowanie realnego eksperymentu fizycznego w miejscu, czasie i w tempie dla niego wygodnym. Promuje to samodzielne uczenie i autonomicznie prowadzenie badań oraz efektywne korzystanie z narzędzi informatycznych i komunikacyjnych. Wykorzystanie materiałów i koncepcji LEPLA sprawi, że student stanie się bardziej samodzielny, poprawi się jego samoocena, wiara we własne możliwości i ogólne zdolności uczenia się.

Proponowana koncepcja wykorzystania technologii prowadzi do przesunięcia środka ciężkości procesu nauczania fizyki eksperymentalnej z systemu opartego na nadzorowanych zajęciach na uczelni na nauczanie skoncentrowane na indywidualnym studencie/uczniu. LEPLA stworzy również możliwość realizacji zajęć laboratoryjnych znacznie większemu niż dotychczas gronu placówek edukacyjnych, uczniów i studentów.

Wortal wspierany przez PHP-Nuke

All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters.
Web site engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Tworzenie strony: 0.062 sekund